Otomatik Kepenk Arıza Servisi

Otomatik Kepenk Arıza Servisi

Otomatik kepenk, özel bir kontrolör ile açılıp kapatılabilen, güvenlik tasarımlı bir sistemin adıdır. Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, depolarda, garajlarda ve bahçelerde yaygın olarak kullanılan kepenkler her boyutta yapılabilmektedir. Korumak istediğiniz alanı hasardan korumak için çeşitli malzeme ve şekillerde modeller mevcuttur. Bu açıdan son teknoloji kepenkler ile istediğiniz alana nasıl ulaşmak istediğinize siz karar verebilirsiniz. Kepenkler, iş yerinizi, garajınızı veya bahçenizi koruyan, kullanımı kolay, güzel ve güvenli bir modeldir. Aynı zamanda istenmeyen insanları çevrenizden uzaklaştırırken hayatınızı kolaylaştırabilir. Ucuz, kaliteli malzemelerden üretilen kepenklerde müşterilerimizin güvenlik ihtiyaçlarını karşılanmaktadır. Böylelikle darbelere ve patlayıcılara dayanıklı yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış kepenkler sayesinde hırsızlara karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik kepenk sistemleri işletmenizin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir üründür. Bu sistemler tek tuşla çalıştırılabilen uzaktan kumanda sistemi ile çalışmaktadır. Kullanım kolaylığı ve güvenliği nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Kepenk imalatında kullanılan kaplamalar dış etkilerden tamamen korunmaktadır ve uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Kullanım kolaylığı ile yüksek güvenliği bir araya getiren otomatik kepenk sistemi, özel ve endüstriyel girişlere izinsiz girişleri engelleyen bir üründür. Ancak kimi durumlarda bu sistemlerin arızalandığı görülmektedir. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına düzenli periyotlarda kepenk bakımı yaptırmak önemlidir.

Otomatik Kepenk Arızaları

Otomatik kepenk sisteminin düzenli bakımını yapmazsanız, bu sistemler hasar görebilir. Kepenk sisteminin anormal çalışması için kepenk onarılmalıdır. Esas olarak pil arızası nedeniyle, kepenk sistemi arızalanır ve düzgün çalışmaz. Bu açıdan kepengin uzun yıllar kullanılması pilin bitmesine ve arızalanmasına neden olabilir. Kepenklerin elektronik aksamlara su değmeyecek şekilde temizlenmesi ürüne zarar gelmesini önleyecektir. Eğer gres yağı kullanırsanız, bu yağ zamanla çamur bir hale gelir, bu nedenle uygulanması tavsiye edilmez. Başka bir sorun ise elektrik voltajından kaynaklanabilir. Kepenkleri açarken ve kapatırken bir ses veya gıcırtı duyarsanız, otomatik kepenk arıza servisi aracılığıyla sorunu ortadan kaldırmalısınız.

Otomatik Kepenk Tamirinin Yapımı

Otomatik kepenkler kolayca zarar gören veya arızalanan bir sistem değildir. Ancak kimi durumlarda kepenkler sıkışabilir ve bu da hareket edebilme yetisini azaltabilir. Motor dönmeye devam ederse kepenk kilitlenir ancak durdurulamaz ve motor gibi hareketli parçalar zarar görür. Bundan dolayı kepengin sıkıştığı an kepengi durdurmak önemlidir. Aksi takdirde, kepengi açık tutmaya çalışırsanız daha fazla sorun yaşayabilirsiniz.

Motor, alıcı kartı ve kepenk kumanda kontrolü gibi elektronik bileşenler suya maruz kalmaktan korunmalıdır. Bu açıdan otomatik kepenk tamiri için önce uzaktan kumandadaki pilleri kontrol etmelidir. Uzaktan kumandayı yedek pil ile değiştirebilirsiniz. Eğer kumandada bir sorun yoksa üç kaynağını kontrol etmelisiniz. Bu açıdan anahtarın açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yay değiştirme pilini çıkararak, takarak ve değiştirerek arızayı onarabilirsiniz. Güç açık olduğu halde kepenk hareket etmiyorsa kepenk tamir ve bakım servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Yorum Yap