Kepenk Arıza Servisi İstanbul

Kepenk Arıza Servisi İstanbul

Kepenk arıza servisi İstanbul kepenklerde oluşan her türlü sorunu çözmektedir. Otomatik kepenk arızasının iki ana türü vardır. Birincisi, kullanıcı hatasından kaynaklanan hasardır. Diğeri ise, eksik bir montaj hatasıdır. Otomatik kepenk arızalanırsa, önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır. Açma kapama sorunu için öncelikle uzaktan kumandayı ve pili kontrol etmeniz gerekmektedir. Uzaktan kumanda veya pil arızalıysa, bunun yerine yedek kumandayı deneyebilirsiniz. Elektrik, kontrolörle ilgili bakacağınız son yerdir. Bir elektrik kesintisi varsa, sorunun nedenini belirlemeli ve anahtarı kontrol etmelisiniz. Tüm kontrollerden sonra hala bir çözüm bulamadıysanız, kepenk tamiri servisinden yardım almalısınız.

Kepenk Arıza Çeşitleri

Nasıl kullandığınıza bağlı olarak kepengin performansı değişmektedir. Otomatik kepenkler, motorun aşırı ısınmasını önleyen termal bir sistemle donatılmıştır. Motorun ısıttığı ısıtma sistemi motoru kapatacak ve soğuyana kadar çalışmayacaktır. Motor çalışmazsa, bir saat kadar beklemeli ve sonra tekrar denemelisiniz. Genellikle bu sorun bir elektrik kesintisi sırasında ortaya çıkar. Ani yük akışı motorun yanmasına neden olabilir. Bir başka arıza nedeni, üretimde ısıtma sisteminin açılmadığı motorun aşırı ısınması ve ağır işçilikle yanmasıdır. Montaj hataları, gevşek kablolama veya yanlış kablolama nedeniyle motorun arızalanmasına neden olabilir. Son olasılık, motorun zamanının bitmiş olabileceğidir. Optimum koşullar altında kepenk motorunun ortalama ömrü 7 ila 10 yıl arasındadır. Bu tip sorunlarla karşılaşıldığı durumlarda ise kepenk tamir servisi İstanbul firmasından destek alınmalıdır.

Kepengin Hareket Etmemesi Durumu

Motor sesi geliyorsa ama elektrikli panjur yukarı aşağı hareket etmiyorsa, bunun nedeni, elektrikli kepengin çelik çubuğunun kırık veya yanlış hizalanmış olmasıdır.  Bir hata yaparsanız, motoru indirirken altına bir şey takılmış olsa bile, motoru indirmeye çalıştığınızda gidon kopacaktır. Sadece kullanımdan değil, montaj hatalarından dolayı da kepenkler zarar görebilir. Bu durumda elektrikli kepenk makara tertibatı montaj sırasında doğru oran ve ölçülerde monte edilmemiş demektir. Montaj sırasında sökülüp sabitlenirse çelik askı zarar görebilir veya kırılabilir. Bu durum çözülmezse, bu sorun sürekli olarak ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı kepenk tamiri servisi firması iletişime geçilmelidir.

Kepenk Kumanda Arızası

Otomatik uzaktan kumandalı kepenklerde en sık yapılan hatalardan biri kepenk kumandasının arızasıdır. Kontrolör arızasının birkaç nedeni vardır. Öncelikle elektrikli kepenk kumandasının pilinin hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekir. Kepengi kurduğunuzda iki adet uzaktan kumanda alırsınız. Bunlardan biri kullanım içindir, diğeri ise yedek içindir. Bu açıdan yedek kumandayı deneyerek, sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Eğer kepenk çalışmıyorsa alıcıda bir sorun vardır. Böyle bir durumda kepengin alıcının değişmesi gerekmektedir. Eğer kepenk çalışıyorsa kumandanızdaki pili değiştirmelisiniz, eğer çalışmıyorsa sorun pilde değil uzaktan kumandadadır. Genelde kusur alıcıdadır. Hasarlı alıcılar, çok yüksek akım nedeniyle dış hava koşullarından, gevşek bağlantı kabloları nedeniyle zayıf yalıtım ve sıcak alıcılardan kaynaklanır. Tüm bu sorunların çözümü için ise kepenk servisi İstanbul firmasına başvurmak gerekir.

Yorum Yap