İstanbul Panjur Servisi

İstanbul kepenk servisi uzman kadrosu ile birlikte 7 gün 24 saat sizlere otomatik panjur tamir servisi sunmaktadır. Acil destek hattımızı arayarak, whatsapp numaramız üzerinden veya iletişim formumuz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve Profesyonel Panjur Servisi

İstanbul’un tüm ilçelerine haftanın her günü ve günün her saati hızlı ve profesyonel otomatik panjur tamir bakım onarım mobil teknik servisi.

Hemen Arayın

Tel: 0542 547 02 44

İstanbul’un tüm ilçelerine 7 gün 24 saat otomatik panjur bakım onarım ve yedek parça servisi sunan firmamız aynı gün içerisinde servis hizmeti sunmaktadır.

Otomatik panjur servisi hizmetleri için ekonomik fiyat garantisi sunan istanbul kepenk servisi, çeşitli ödeme yöntemleri sunarakta müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Otomatik panjur bakım onarım ve parça değişim işlemlerini tamamen güvence altına almayı hedefleyen firmamız, ürün ve hizmetlerinin tamamında 1 yıl garanti sunarak müşterisini güvence altına almaktadır.

Panjur, pencerenin her iki tarafına takılan bir cihazdır.Amaç, güneş ışığını ve rüzgarı önlemek, ışığı azaltmak ve içerinin görülmesini engellemektir.Bu cihazlar, yatay ve dar ahşap, plastik veya metalden yapılmıştır ve genellikle iki parçadan oluşmaktadır.Aynı zamanda panjurlar, yağmur, rüzgar ve soğuk havanın neden olduğu ısı kaybını etkili bir şekilde önlemektedir. Manuel, elektrikli ve otomatik çeşitleri ile yaşam kalitesini yükseltme işlevi vardır. Güzel görünümü ile garaj kapıları ve pencereleri için kullanılan panjurlar iyi bir biçimde çalışmaktadır. Evlerde veya işyerlerinde kullanılan panjurlar bozulursa, profesyonel olan bir firmadan tamir ve bakım hizmeti alınmalıdır.

İstanbul Panjur Bakımı

Panjurlar, eski çağlardan günümüze kadar kullanılan bir sistemdir. Geçmişte evlerin pencerelerini hava şartlarından korumak, ısı ve güneş ışığını önlemek için panjurlar kullanılmaktaydı. Günümüzde ise bunlar, ip ve otomatik panjurlar şeklinde geliştirilmiştir. Şimdilerde yukarı ve öne doğru açılan panjur sistemi popüler bir hale gelmiştir. Panjurların hizmet ömrünü uzatmak için ise belirli zamanlarda bakım yapılmalıdır.

İstanbul Panjur Montajı

Panjur sistemini pencere önüne monte etmek çok tehlikeli bir adımdır ve dikkat gerektirir. Çalışma pencere dışında yapılacağından olası sorunların önüne geçmek için önlem almak gerekmektedir. Panjur montajı sırasında ölçülerek belirlenen ölçüye göre doğru üretilmesi montaj sürecinde en önemli husustur. Ölçüm ne kadar doğru olursa, panjurları takmak o kadar kolay olur. Kantarın eşit aralıklarla aşınması gerektiğine de dikkat etmek önemlidir.Zamanla dengesiz olanpanjurların hareketi zorlaşır ve onarılması gerekir. Bir diğer önemli konu ise panjur tamir servislerinin montajı profesyonelce tamamlamasıdır. Bu durum, panjurların ömrünü uzatır.

Panjur Sıkışması Tamiri

Panjur sıkışmasının pek çok nedeni olabilmektedir. Bunun için öncelikle sorunun nedenini bulmak gerekir. Ancak deklanşör hiç yükselmiyorsa bunun iki sebebi olabilir. Kör ip tarafından sarılan kısım geriye doğru sarılmış olabilir veya üstteki kör çarşaf kaymış olabilir. Onarım için dış panjurlar çıkarılmalıdır. Çıkarıldıktan sonra yanlış pozisyonda sarılan halat kesilerek veya ters yönde sarılarak çıkarılabilir. Kapak camı kapatılırsa iş daha kolay olacaktır. Bu açıdan sökmeye gerek yoktur. İç kısma uzanarak düzeltilebilir. Panjurlar hareket ediyor ancak yukarı aşağı hareket etmek zor ise tek sebep ray kısmının daralmasıdır. Kolu kanala yerleştirerek sağa sola çevirirseniz kılavuz raya zarar vermeden bu durumu düzeltebilirsiniz.Düzeltilemeyen bir durum varsa düzeltmek için İstanbul Panjur Servisi kullanabilirsiniz. Diğer bir panjur sorunu, panjurdaki iplik kopmasıdır. Diğer bir faktör ise hava koşullarıdır. Panjurların ipleri ortalama 5 yıl dayanabilir. Ancak uygulamaya bağlı olarak kör telin ömrü artabilir veya azalabilir. Halat kopması, montaj hatalarından da kaynaklanabilir.

Panjur Su Alırsa Ne Olur?

Su girişinin nedeni, kurulum sırasında uygun yalıtımın olmamasıdır. Üst kısım ile duvar arasında sağlıklı bir yalıtım yoksa pencere önüne yağmur suyu girecektir. Klasik panjur durumunda, panelin tüm iç kısımları izole edilmelidir. Bu durumda plastikler arasında boşluk bırakacak şekilde silikon yapılmamalıdır.

İstanbul Panjur Tamir Fiyatları

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan birçok çeşit panjur vardır.Bu panjurlar farklı nedenlerle arızalanabilir. İstanbul panjur tamir fiyatları, panjur tipine, arıza tipine ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Elbette motor arızası tamiri ve halat değişimi fiyatları farklıdır. Fiyat, arızanın ciddiyetine ve boyutuna göre değişmektedir. Eğer profesyonel olmayan ve ucuz fiyatlar ile panjur tamiri yaptırılırsa, gelecekte daha da büyük başarısızlıklar yaşanabilmektedir. Bu durumda çok ekonomik bir fiyata çözülebilecek arızaların maliyeti artacaktır. Üstelik boşa harcanan zaman ve baskı da beraberinde gelmektedir.