İstanbul Kepenk Tamiri ve Servisi

İstanbul kepenk servisi uzman kadrosu ile birlikte 7 gün 24 saat sizlere otomatik kepenk tamir servisi sunmaktadır. Acil destek hattımızı arayarak, whatsapp numaramız üzerinden veya iletişim formumuz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve Profesyonel Kepenk Servisi

İstanbul’un tüm ilçelerine haftanın her günü ve günün her saati hızlı ve profesyonel otomatik kepenk tamir bakım onarım mobil teknik servisi.

Hemen Arayın

Tel: 0542 547 02 44

kepenk tamiri

İstanbul’un tüm ilçelerine 7 gün 24 saat otomatik kepenk bakım onarım ve yedek parça servisi sunan firmamız aynı gün içerisinde servis hizmeti sunmaktadır.

Otomatik kepenk servisi hizmetleri için ekonomik fiyat garantisi sunan istanbul kepenk servisi, çeşitli ödeme yöntemleri sunarakta müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Otomatik kepenk bakım onarım ve parça değişim işlemlerini tamamen güvence altına almayı hedefleyen firmamız, ürün ve hizmetlerinin tamamında 1 yıl garanti sunarak müşterisini güvence altına almaktadır.

Kepenkler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Otomatik kepenkler, otomasyon adı verilen ve manuel olarak çalıştırılamayan bir sistemden oluşur. Geçmişte teknolojinin gelişmesinden ve elektrik kullanımından önce kepenkler genellikle metal, demir veya ahşaptan yapılırdı. Bu nedenle bu tip kepenkler açma veya kapamada zorluklara neden olabilmektedir. Bu ve benzeri sorunlar yeni ve elektrikli kepenkler ile çözülmüştür. Otomatik kepenkler, genellikle üretim sahasının yakınında bulunan düğmeler veya uzaktan kumandalarla kontrol edilebilir. Elektrikli olanların sistemini kontrol etmek için kepenkleri bağlamak yeterlidir ve ayrıca uzaktan kumanda fonksiyonlu versiyonları da vardır. Kimi zamanlarda kepenklerde oluşan arızalar kepenk tamiri ihtiyacını beraberinde getirmektedir.

Kepenk Bakımı

Kepenk bakımı, çeşitli bakım, onarım, inceleme ve benzeri işlemleri içeren bir süreç olarak adlandırılır. Bu durum, özellikle sorun olması durumunda (gürültü, elektrik sorunları, açılıp kapanma vb.) döner kapı sisteminde yapılmaktadır. Bu açıdan en önemli kriter kepenkleri kapatmadan önce herhangi bir nesnenin (şişeler, evcil hayvanlar, cam, taşlar, tahta vb.) kepenge müdahale edip etmediğini kontrol etmektir. Tozlu yerlerde en az ayda bir nemli bir bezle temizlenmesi önemlidir. Ayrıca kepenklerin elektronik parçalarına su serpilmemeli veya herhangi bir parçası yağlamamalıdır.  Bazı kepenkler (genellikle çelik kepenk) yardımcı yaylarla desteklendiğinden, yayları uzun süre kullanılmazsa performanslarını kaybedebilir ve paslanma veya kırılma olabilir. Bu nedenle, kepenkler ayda en az bir kez açılmalıdır. Aynı zamanda kepenk bakımı için kepenk servisi hizmetlerinden yararlanılabilir.

Otomatik Kepenk Tamiri

Su ve toz gibi etkenler nedeniyle otomatik kepenkler zamanla arızalanabilir. Aslında, otomatik kepenkler arızaya eğilimli bir mekanizma değildir. Bununla birlikte, kötüye kullanım ve zamanında bakım yapılmaması nedeniyle, bu kepenklerde arızalar meydana gelebilmektedir. Kepengin uzun süre toza ve yağmura maruz kalması, yağsız kalmasına neden olmaktadır. Daha sonratoz zaman içerisinde çamurlu hale gelerek otomatik deklanşör gürültüsüne neden olabilir.Bu sorunları çözmek için otomatik kilitleme mekanizması başarısız olmaktadır. Kepenk kapatılamadığı ve ciddi güvenlik sorunları olduğu için işyeri ve evdeki kepenkler güvenlik işlevlerini yerine getirememektedir. Bunun için kepenk tamiri ile sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Böylelikle kepenkte meydana gelebilecek motor ve alıcı beyin arızası, palet kırılması ve sıkışması, çelik askı ya da yay sorunları, kepenk güç kaynağı arızaları kesin çözümlere kavuşabilmektedir. Kepenkte arızanın olduğunu düşünülüyorsa aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  • Elektriksel bir arızanın olduğu düşünülüyorsa sigortalar kapatılmalıdır.
  • Arızalı olan kepenklerin altından geçilmemelidir.
  • Kepenk servisi aracılığıyla kepenk tamir ettirilmelidir.

Kepenk Sıkışması Tamiri

Kepenk sıkışması ile karşı karşıya kalındıysa, kepenk paletinin aşağıya inmemesi veya yukarı doğru kalkmaması sorunları meydana gelmektedir. Kepenk sıkışmasının tamir edilmesi, masraflı bir işlem değildir. Ancak bu işlemin profesyonel ve deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kepenk zarar görebilmekte ve bunun sonucunda daha fazla kepenk parçasının değişmesi gerekebilmektedir. Bundan dolayı kepenk parçalarının orijinal yedek parçalar ile değiştirilmesi önemlidir.

Kepenk Tamiri Önemi

Kepenkler, tamamen bozulmadan önce arıza belirtileri göstermektedir. Ancak birçok kişi kepengin neden olduğu bu arızaları önemsememektedir. Ardından kepenkler gıcırdamaya ve sesler çıkarmaya başlar. Bunlar, arıza sizi harekete geçirmeden önce oluşan sinyallerdir. Kepenkler, iş güvenliğinin temel unsurlarından biridir. Bu nedenle, herhangi bir zamanda kepenklerin bakımı ve onarımı ciddi hasarı önleyebilmektedir. Kepenk servisi sayesinde ise kepenklerin tamiri, bakımı ve onarımı yapılmakta ve yedek parçaları çok dikkatli bir şekilde değiştirmektedir. Böylelikle kepengin kullanım ömrü uzatılarak ekstra masraf çıkması engellenmektedir. Tüm bu açılardan kepengin bakımı ve tamiri büyük bir öneme sahiptir.