Bakırköy Kepenk Tamiri ve Servisi

Bir kepengi tamir ederken, önce deklanşör arızasını araştırmak ve ardından arıza yerine dikkat etmek gerekir. Çoğu durumda, kepengi kendiniz tamir etmek kolay görünür, ancak göründüğü kadar kolay değildir. Çünkü tüm sistemi bilmeniz gerekir. Bundan dolayıkepenk bakım ve tamiri için başarılı ve yetkin bir şirketle iletişime geçmelisiniz. Kadıköy kepenk tamiri ve servisi acil olan işlemler için 7/24 ev, atölye, bakkal, kuyumcu gibi pek çok alanda kullanılan kepenkleri tamir etmekte ve bakımını yapmaktadır. Çünkü kepenkler alışveriş merkezleri, ofisler ve apartmanların garaj girişlerinde olmazsa olmazdır.

Kepenk Arızaları Nedir?

Kepenk arızaları pek çok farklı şekilde karşınıza çıkmaktadır. Elektrikli kepenk düğmesine basmak işe yaramazsa, önce elektrik bağlantısını kontrol etmemişsinizdir. Elektrik varsa, ancak kontrole basıldığında çelik otomatik sarmal kapı çalışmıyorsa ve alıcı panodaki röle duyuluyorsa, makaralı kapı motorunda bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Otomatik makaralı kapı sabittir. Çalışmazsa, bir motor sesi duyarsınız ve deklanşör çalışmaz veya motor boşta çalışır. Bu durumda servise başvurmak daha iyidir. Kapak, anahtar ayar noktasında durmaz ve kaydırmaya devam ederse, bunun tek nedeni, motor anahtarı ayarının bozuk olmasıdır. Bu açıdan garantili, tutarlı ve doğru bir çözüm için Kadıköy kepenk tamiri sağlayan firmalar ile iletişime geçmek gerekmektedir. Böylelikle güvenli bir şekilde kepengin tamiri gerçekleştirilir.

Kepenk Bakımının Önemi

Bakım ihtiyacı kepenkler için büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle tozlu ortamlarda, sürekli çalışmayı sağlamak için en az ayda bir kez kanatları kullanmadan motor parçaları hariç görünen alanı temizlemeniz gerekir. Cihaza zarar verebileceğinden, suyu asla minimal elektromanyetik alanlara maruz bırakmamalısınız.Böylelikle son teknoloji ile üretilen bu kepenklerin renk, motor markası veya kullanılan malzeme ne olursa olsun kepenklerin özenle bakımının yapılmasını önemlidir. Kepenk sistemi, sürgülü kapı görevi gören diğer mekanizmalardan daha uzun ömürlü çalışan bir sistemdir. Bununla birlikte, aşırı kullanım ve uzun saatler nedeniyle, bu cihazlar zamanla deforme olacak ve öncekinden daha kötü performansa neden olacaktır. Bundan dolayı Kadıköy kepenk servisi sayesinde işletim sisteminin motoru da dahil olmak üzere bu tür varyantların ve hizmetlerin ömrünü her yıl uzatabilirsiniz.