Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Acil Kepenk Tamiri Hizmeti

Kepenk çeşitleri başta iş yerleri olmak üzere kapı ve pencereleri dış etkilerden korur. Bu sistemler sac ve metal gibi malzemelerden yapılır. Tüm otomatik kepenkler aynı mekanizması ile çalışır. Bu açıdan kepenkler uzaktan kumanda veya butonlar kullanılarak otomatik olarak açılıp kapatılabilir. Altı çeşit kepenk vardır. Bunlar çalışma mekanizmasına ve kullanım alanına bağlıdır. Kepengin başlıca türleri şunlardır:

 • Manuel kepenk
 • Otomatik elektrikli kepenk
 • Otomatik motorlu kepenk
 • Pencereler için kullanılan otomatik ve manuel kepenk
 • Kapılar için kullanılan otomatik ve manuel kepenk
 • Garaj için kullanılan otomatik ve manuel kepenk

Manuel Kepenk Nedir?

Manuel kepenk, bir rulo veya bir el çarkı kullanılarak manuel olarak açılıp kapatılabilir. Bu manuel türü oldukça popüler olsa da son yıllarda otomatik kepenkler daha sık tercih edilir. Ancak manuel kepenkler, dışarı çıkmak zorunda kalmadan güvenliğe ulaşmayı kolaylaştırır.

Otomatik Elektrikli Kepenk Nedir?

Çalışma sistemi açısından otomatik elektrikli kepenk sisteminin diğer çeşitlere göre büyük bir fark yoktur. Yalnızca çalışması için gerekli olan güç kaynakları farklıdır. Tüm otomatik kepenkler gibi, genellikle dış mekanlarda kullanılırlar. Anahtar ve butonları kullanarak manuel olarak çalışabilmenin yanı sıra uzaktan kumanda için yapılmış modelleri de çalıştırabilirsiniz.

Otomatik Motorlu Kepenk Nedir?

Otomatik motorlu kepenk, güç kaynağına ek olarak motorun özelliklerinin, otomatik bir elektrikli kepenk sisteminin motoruyla aynı olduğu söylenebilir. İşletim sisteminde bazı farklılıklar vardır, ancak bunlar çok fazla belli olmaz. Bu açıdan otomatik bir elektrikli kepengin tüm özelliklerine sahiptir ve aynı avantajlara sahiptir.

Pencereler İçin Kullanılan Kepenkler Nedir?

Otomatik kepenkler genel olarak uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Buna ek olarak kullanıcının isteğine göre açılıp kapanır. Ancak, çeşitli sistemler için kullanılarak da kurulabilir. Örneğin öğle saatlerinde eviniz güneş alıyorsa ancak o saatte çalışıyorsanız, belirli saatlerde otomatik açılıp kapanabilen sistemlerle evinizin güneş almasını ya da almamasını sağlayabilirsiniz.

Kapılar İçin Kullanılan Kepenkler Nedir?

Kapılar için uygun olan kepenkler genellikle mağaza kapılarında ve diğer işyerlerinde kullanılırlar. Ancak bazı evlerde kullanıldığını da görebilirsiniz. Bu açıdan Türkiye’deki evlerde pek kullanılmasa da Avrupa ve Amerika’da evlerin kapılarına otomatik kepenk takılabilir. Bu sistemi çalıştırmak için ise uzaktan kumanda tercih edilir, ancak anahtarları ve düğmeleri takıp manuel olarak kullanmak da yaygındır. İstanbul şehrinde hizmet verdiğimiz kepenk tamiri hizmetinden anında yararlanın.

Beykoz Kepenk Tamiri ve Servisi

Garaj İçin Kullanılan Kepenkler Nedir?

Garaj için kullanılan otomatik kepenk sistemleri, uzaktan veya manuel olarak kontrol edilebilirler. Ancak, genellikle araç garaj kapısına yaklaştığında otomatik olarak açılır ve yerleştirilen güneş pillerini kullanarak araç garaj kapısına girip çıktığında otomatik olarak kapanır. Bu açıdan otomatik kepenkler, teknoloji ilerledikçe tüm dünyada giderek daha popüler hale gelmiştir. İnsan eli ile kontrol edilemeyen bu sistemler, günümüzde ev, iş yeri, alışveriş merkezi, dükkân ve diğer pek çok yerde kullanılmaktadır. Bu sayede güvenlik önlemleri arttırılabilir.

İstanbul Kepenk Tamiri

kepenk tamiri

İstanbul kepenk tamiri pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Otomatik kepenk, manuel olarak çalıştırılamayan bir sistemi içerir. Eski zamanlarda kepenkler, teknolojinin gelişmesi ve elektriğin kullanılmasından önce genellikle metal, demir veya tahtadan yapılırdı. Sonuç olarak, bu tür kepenk sistemlerinin açılması ve kapanması zor olabilir. Yeni elektrikli kepenkler sayesinde ise bu ve benzeri sorunlar giderilmiştir.

İstanbul Kepenk Tamir Servisi

Kepenk sistemi sayesinde daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamak mümkündür. Bu sistemlerin zamanla onarılması gerektiğinden sorunlar gözden kaçırılmamalıdır. Kepenk tamiri, yenisini almaktan daha uygun ve avantajlıdır. Bu, soruna neden olan parçaların düşük maliyetle değiştirilmesini ve onarılmasını sağlar. Aynı zamanda sistemin onarılması kepengin kullanım ömrünü de uzatacaktır. Bu bakımdan uzun süre boyunca güvenle kullanılabilmektedir. Bu sebeple İstanbul kepenk servisleri, profesyonel ve deneyimli bir ekiple 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Kepenk Arızaları Nedir?

Kepenk sisteminin bakımını düzenli yapmazsanız bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Kepenk çalışma sistemi düzgün çalışmıyorsa, bu sistemin onarılması gerekir. Bu konuda özellikle kepenk sisteminin arızalanmasına ve düzgün çalışmamasına neden olan pil sorunları ile sıklıkla karşılaşılır. Sistemin uzun yıllar kullandıktan sonra pilinin bitmiş olması normaldir. Ortaya çıkan başka bir sorun voltajdan kaynaklanabilir. Sistemi açarken veya kapatırken bir gıcırtı veya gürültü duyarsanız, kepengi onarmak önemlidir.

Esenler Kepenk Tamiri ve Servisi

Kepenk Onarımı Nasıl Yapılır?

Kepenk sistemi, sürekli olarak arızalanan bir sistem değildir. Ancak kepenkler tıkalı ise daha az hareketli olacaktır. Motor çalışmaya devam ederse, bu sistem kilitlenir. Ancak kepenk sabit durumda durdurulamayacağı için motor gibi hareketli parçalar zarar görecektir. Bu yüzden kepenk sıkışırsa, hemen durdurmak önemlidir. Çünkü kepenkler açmaya zorlamak daha da ciddi sorunlar yaratır. Aynı zamanda bu sistemi açtığınızda farklı sesler duymanız durumunda sistemi durdurmak ve açmamak önemlidir. Kepenk motorları, kontroller ve sinyal alıcıları gibi elektronik bileşenler su ile temastan korunmalıdır. Kepenk onarımı için ise önce uzaktan kumanda pilini kontrol etmelisiniz. Bu noktada uzaktan kumanda pili yedek pil ile değiştirilmelidir. Başka bir konu ise, güç kaynağını kontrol etmektir. Bu nedenle elektrik kesintisi olmadığından veya kesicinin uçmadığından emin olmanız gerekir. Elektrik olmasına rağmen kepenkler çalışmıyorsa kepenk servisinden kepenklerin tamir edilmesini veya onarılmasını istemelisiniz.

Kepenk Bakımının Önemi

Kepenkler, işyerinin pencere ve kapılarını dış müdahalelerden korur. Hırsızlardan korunma aracı olarak kullanılan kepenkler birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kullanım alanına ve çalışma sistemine göre farklı kepenk çeşitleri bulunmaktadır. Bu kapsamda kapılarda manuel, elektrikli, manuel veya otomatik kepenk kullanılmaktadır. Bu açıdan kepengin mekanik sistemi zamanla hasar görebilir. Sonuç olarak, açılma ve kapanma sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle kepenklerin düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması önemlidir. Bu açıdan İstanbul kepenk tamiri servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

7/24 Kepenk Servisi Sizlerle

7/24 Kepenk Servisi Sizlerle

7/24 kepenk servisi ve bakım hizmetleri işinizi kolaylaştırır. Bu açıdan kepenk servisleri farklı özelliklere sahip yüksek kaliteli kepenk modellerinin ömrünü uzatmak için periyodik destek de vermektedir. Sizlerin güvenliğini sağlamak için hizmet veren kepenk servisleri tüm sarmal kepenk modellerinin yedek parçalarını temin etmektedir. Aynı zamanda arıza tespiti için gelen servis ekipleri ilk olarak yerinde arızayı ve tamir imkanı varsa kepenkleri tespit ve tamir eder.

Kepenk Tamiri

Otomatik kepenk sistemlerinin önündeki engellerden biri de kepenk alıcısının arızalanmasıdır. Bu durumda, elektronik bir sorunun neden olduğu sorun çözülebilir. Aynı zamanda, deklanşör alıcısı ve uzaktan kumanda sistemde kopya olarak satılmaktadır. Arıza durumunda bu iki ünite tamamen değiştirilecektir. Kepenk elektriğinin kesilmesi durumunda günlük işlemlerin kesintiye uğramaması için ek güç gerekebilir. Bu açıdan kepenk tamir servisi yüksek kaliteli ve garantili kepenk güç kaynakları (diğer adıyla kepenk pilleri) satmakta ve bunları kepenklere takmaktadır. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir kepenk kapı tamiri müşteri temsilcisi kısa sürede size hizmet verecektir.

Kepenk Bakımı

Otomatik kepenk sisteminin çalışma prensibi olarak spiral sistemden ve üretim malzemesi olarak alüminyum veya çelik kepenk sisteminden farklıdır. Yaygın olarak kullanılan bir sistem alüminyum kepenk sistemi olup, daha küçük ve daha güçlü olanlara ihtiyaç duyulduğunda çelik kepenk sistemi uygulanabilir. Sarmal kepenk sistemi, üst laminasyon haznesinde bulunan otomatik kepenk motoru tarafından döndürülen ve bu işlem sırasında kepenk açılıp kapatılarak geri sarma veya geri sarma işlemi yapılarak çalıştırılan uzaktan kumanda sistemidir. Otomatik kepenk sistemleri evlerde, ofislerde ve pencere kapatma işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu kullanım aynı zamanda otomatik kapanma sistemi olarak da bilinir. Güvenlik konusunda büyük bir öneme sahip olan otomatik kepenklerin bakımı da büyük bir önem taşımaktadır. Bu açıdan kepenk tamiri ve bakımı profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kepenk Servisi

Kepenk servis firmaları acil kepenk servisi olarak görev almaktadır. Bu açıdan kepenk tamiri veya bakımı için servis hattına başvurmalı ve bilgi almalısınız. Bu sayede en hızlı şekilde kepenk tamir hizmetinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen her işyerinde geleneksel kepenkler yerine uzaktan kumandalı otomatik kepenkler kullanılmaktadır. Kullanıcı hataları, parçaların son kullanma tarihi veya dış etkenler nedeniyle otomatik kepenk tamir ve onarımları gerekebilir. Bu konuda kepenk tamir firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz. Güvenliğinizi tehdit etmemek için bu tür sorunlardan hızlıca kurtulmak için profesyonel bir kepenk hizmeti almanız önemlidir. Ayrıca sorununuzu acil kepenk servisleri ile en kısa sürede çözebilirsiniz. Kepenklerin tüm otomatik sistemlerinde uzun yıllara dayanan tecrübe ve saha bilgisi ile otomatik kepenk motorlarının tamiri, arıza tespiti, kepenk tamiri ve motor değişimi gibi faaliyetler bulunmaktadır. Bu açıdan kepenk kapısı tamiri alanında sizlere hizmet vermek için deneyimli bir ekiple çalışmanız önemlidir.

Acil Kepenk Tamiri Hizmeti

Acil Kepenk Tamiri Hizmeti

Acil kepenk tamiri hizmeti sizlere kolaylık sağlar. Otomatik kepenk sisteminin bozulması çok sık rastlanılan bir durum değildir. Otomatik kepenkler, bir motor kuvveti ile dikme kanalları arasında dikey olarak hareket eden ve rulo şeklinde sarmal olarak toplanan hareketli bir tür kapıdır. Temel amacı güvenli bir şekilde kapanmasıdır. Verici, alıcı kartı kontrol ederek hareket sinyalleri gönderir ve uzaktan kumanda veya butonlar tarafından verilen komutlara göre çalışır. Otomatik kepenk, en son teknoloji geliştirme ve tam otomatik üretimi benimser. Opsiyonel ek fonksiyonlar eklemek için yeni elektronik sistem kullanılarak, müşteri ihtiyaçlarına göre otomatik kepenk fonksiyonu eklenebilir. Otomatik kepenk üretimi ağırlıklı olarak çelik otomatik kepenk, alüminyum otomatik kepenk ve galvanizli otomatik kepenk şeklindedir.

Kepenk Arızaları Nedir?

Genellikle iki tür otomatik kepenk arızası vardır. Biri kullanıcı hatasından kaynaklanan başarısızlık, diğeri ise eksik montaj hatasıdır. Otomatik kepenk arızası yaşıyorsanız, önce birkaç şeyi kontrol etmelisiniz. Açma ve kapama sorunları için öncelikle uzaktan kumandayı ve pillerini kontrol etmelisiniz. Uzaktan kumanda veya pil arızalı değilse, yedek bir uzaktan kumanda deneyebilirsiniz. Kontrollerden kaynaklanmayan otomatik kepenk arızalarında aramanız gereken son yer elektriktir. Mevcut bir elektrik kesintisi varsa, sorunun kaynağını bulmalı ve anahtarı kontrol etmelisiniz. Tüm kontrollerden sonra hala bir çözüm bulamadıysanız kepenk tamiri servislerinden yararlanabilirsiniz.

Kepenk Arıza Nedenleri

Otomatik kepenklerin motor arızaları aşağıdaki nedenlerden dolayı meydana gelebilir:

 • Ağırlıklı olarak kullanıcı hatası
 • Motor bileşenlerinin zamanla aşınması
 • Dişlilerin zamanla aşınması
 • Kayış sisteminin zamanla zarar görmesi
 • Oksijen kimyasal parçaları
 • Elektronik parçaların yanması
 • Aşırı yüklenme

Bu açıdan otomatik kepenk gibi sorunlarla karşılaşmamak için düzenli ürün bakımlarının yapılması, ürün servislerinin kullanılması ve değiştirilmesi gereken hasarlarda orijinal yedek parça ve aksesuarların kullanılması tavsiye edilir. Bu konuda ise kepenk tamir hizmeti size yardımcı olur.

Kepenk Bakımı

Otomatik kepenk sistemi sürekli olarak arızalanan bir sistem değildir. Ancak, kimi zaman kepenk serbest bırakılabilir ve hareket edemez. Bu gibi durumlarda motor çalışmaya devam eder ve bu da diğer çalışan bileşenlere zarar verebilir. Ek olarak, motorlar, alıcı etiketleri ve kontroller gibi elektronik kepenk bileşenleri korunmalı ve suya maruz kalmaya karşı korunmalıdır. Bu açıdan sektörün deneyimli kadrosuyla hizmet veren bir kepenk tamir servisi sorunu kısa sürede çözecektir.

Kepenkler ile ilgili sorunlar, kullanıcıların kepengi temizlemesinden kaynaklanabilir. Temizlik sırasında elektronik bileşenlerin üzerine su gelirse, bu durum hasara neden olabilir. Tersine, kapak yıkanmaz ve temizlenmezse düzgün hareket etmeyebilir. Plakalar arasında biriken toz zamanla çamurlaşarak çalışma sırasında gürültüye neden olur. Kepenkleri temizlerken yapılan bir diğer hata da panellerin arasına gres sürmektir. Bu açıdan zamanla, tozla temas eden yağ bulanıklaşır ve kepenge zarar verir. Bundan dolayı kepenk bakımının profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir.

7/24 Kepenk Servisi ve Tamirinde Anında Yanınızda

Kepenk Servisi ve Tamiri

Kepenk servisi 7/24 hizmet sağlayarak sizlere yardımcı olmaktadır. Teknoloji hayatımızda giderek daha fazla yer edindikçe, internet ve bilgisayarlar hemen hemen her endüstride ürün ve ürünlerle ilgili tüketici sorularına yanıt bulmak için gereklidir. Kepenkler, bir elektrik motorunun gücü ile kolonlar arasında dikey olarak hareket eden ve asıl amacı sızdırmaz güvenlik olan, silindir şeklinde spiral formda toplanan hareketli kapı çeşididir. Verici, uzaktan kumanda veya tuşlardan gelen komutlara göre çalışan bir kontrol alma kartı ile hareket sinyali gönderir.

Otomatik kepenk en son teknoloji ile geliştirilmiştir ve tam otomatiktir. Yeni elektronik sisteme isteğe bağlı eklentiler ekleyerek otomatik panjurun işlevselliğini müşteri ihtiyaçlarına göre artırabilirsiniz. Kepenk üretimi ağırlıklı olarak çelik otomatik kepenk, alüminyum otomatik kepenk, galvanizli otomatik kepenklerden oluşmaktadır. Bu açıdan kepenkler otomatik olarak kapanarak alanı güvende tutar ve her türlü dış unsurdan ve davetsiz misafirlerden korunur.

Otomatik Kepenk Tamir Servisi

Otomatik kepenk çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Başlıca nedenleri arasında düzenli bakım veya onarım yapılmaması, kullanıcı hatası, elektrik kısa devresi, sıkıştırma, kırılma ve yaşlanma bulunmaktadır. Bu açıdan ağırlıklı olarak İstanbul bölgesinde bulunan 7/24 kepenk servisi otomatik kepenk tamiri, bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

Kepenk Tamiri Fiyatları

Otomatik kepenk tamiri konusunda endüstrisindeki servis ücretleri birçok değişkene bağlıdır. Öncelikle sizden talep edilen bu ücret, kusursuz bir donanıma sahip bir profesyonel tarafından size verilen hizmetin bedelidir. Kepenk tamir hizmetleri için faturalandırmada aktif rol oynayan birçok etken vardır. Bu açıdan çalışan ücretleri, güzergahlar ve yakıt maliyetleri ve aparat gibi unsurlar fiyatları etkilemektedir.

Kepenk Arızaları

Kepenk arızaları onarım hizmeti ile ilgili en yaygın sorunlardan biri, kepenklerin tam olarak kapanamaması veya açılamamasıdır. Öncelikle cihazınızın açık olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için ilk olarak kumandayı denemeniz gerekir. Sonrasında ise kepengi tekrardan açmalı veya sorunu çözüp çözmediğini görmek için kapatmalısınız. Bunu kontrol ettikten sonra sorun çözülmezse, başka bir çözüm bulabilirsiniz.

Sıklıkla karşılaşılan diğer sorunlardan biri, kepenklerin aşırı ısınmasıdır. Bu, deklanşörle ilgili başka bir sorun olabilir. Kepenk motorunun uzun süreli kullanımı ısınmasına ve sonunda aşırı ısınmasına neden olabilir. Sorunun nedeninin bu olabileceğinden şüpheleniyorsanız, servise göndermeden önce kepengin soğuması için biraz zaman vermeniz önerilir.

Deklanşör daha yapışkan veya tıkalıysa, yağlama sorununuz olabilir. Burada WD40 size yardımcı olacaktır. Sistem raylarının WD40 ile monte edilmesi sorunu çözebilir. Bu teknoloji, onarımlar sırasında kepenklerin rahatsız edici gıcırdamasını da önleyebilir.

Otomatik kepenk bir yakınlık sensörü ile çalışır ve sensör kirli veya dağınıksa sadece yarı kapatılabilir. Bu sorunu çözmek için sensör hizalanmış, tozsuz ve yapısal hasardan arındırılmış olmalıdır. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için temiz bir şekilde test etmelisiniz. Eğer bunlara rağmen sorununuz çözülmezse kepenk tamir servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Otomatik Kepenk Arıza Servisi

Otomatik Kepenk Arıza Servisi

Otomatik kepenk, özel bir kontrolör ile açılıp kapatılabilen, güvenlik tasarımlı bir sistemin adıdır. Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, depolarda, garajlarda ve bahçelerde yaygın olarak kullanılan kepenkler her boyutta yapılabilmektedir. Korumak istediğiniz alanı hasardan korumak için çeşitli malzeme ve şekillerde modeller mevcuttur. Bu açıdan son teknoloji kepenkler ile istediğiniz alana nasıl ulaşmak istediğinize siz karar verebilirsiniz. Kepenkler, iş yerinizi, garajınızı veya bahçenizi koruyan, kullanımı kolay, güzel ve güvenli bir modeldir. Aynı zamanda istenmeyen insanları çevrenizden uzaklaştırırken hayatınızı kolaylaştırabilir. Ucuz, kaliteli malzemelerden üretilen kepenklerde müşterilerimizin güvenlik ihtiyaçlarını karşılanmaktadır. Böylelikle darbelere ve patlayıcılara dayanıklı yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış kepenkler sayesinde hırsızlara karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik kepenk sistemleri işletmenizin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir üründür. Bu sistemler tek tuşla çalıştırılabilen uzaktan kumanda sistemi ile çalışmaktadır. Kullanım kolaylığı ve güvenliği nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Kepenk imalatında kullanılan kaplamalar dış etkilerden tamamen korunmaktadır ve uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Kullanım kolaylığı ile yüksek güvenliği bir araya getiren otomatik kepenk sistemi, özel ve endüstriyel girişlere izinsiz girişleri engelleyen bir üründür. Ancak kimi durumlarda bu sistemlerin arızalandığı görülmektedir. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına düzenli periyotlarda kepenk bakımı yaptırmak önemlidir.

Otomatik Kepenk Arızaları

Otomatik kepenk sisteminin düzenli bakımını yapmazsanız, bu sistemler hasar görebilir. Kepenk sisteminin anormal çalışması için kepenk onarılmalıdır. Esas olarak pil arızası nedeniyle, kepenk sistemi arızalanır ve düzgün çalışmaz. Bu açıdan kepengin uzun yıllar kullanılması pilin bitmesine ve arızalanmasına neden olabilir. Kepenklerin elektronik aksamlara su değmeyecek şekilde temizlenmesi ürüne zarar gelmesini önleyecektir. Eğer gres yağı kullanırsanız, bu yağ zamanla çamur bir hale gelir, bu nedenle uygulanması tavsiye edilmez. Başka bir sorun ise elektrik voltajından kaynaklanabilir. Kepenkleri açarken ve kapatırken bir ses veya gıcırtı duyarsanız, otomatik kepenk arıza servisi aracılığıyla sorunu ortadan kaldırmalısınız.

Otomatik Kepenk Tamirinin Yapımı

Otomatik kepenkler kolayca zarar gören veya arızalanan bir sistem değildir. Ancak kimi durumlarda kepenkler sıkışabilir ve bu da hareket edebilme yetisini azaltabilir. Motor dönmeye devam ederse kepenk kilitlenir ancak durdurulamaz ve motor gibi hareketli parçalar zarar görür. Bundan dolayı kepengin sıkıştığı an kepengi durdurmak önemlidir. Aksi takdirde, kepengi açık tutmaya çalışırsanız daha fazla sorun yaşayabilirsiniz.

Motor, alıcı kartı ve kepenk kumanda kontrolü gibi elektronik bileşenler suya maruz kalmaktan korunmalıdır. Bu açıdan otomatik kepenk tamiri için önce uzaktan kumandadaki pilleri kontrol etmelidir. Uzaktan kumandayı yedek pil ile değiştirebilirsiniz. Eğer kumandada bir sorun yoksa üç kaynağını kontrol etmelisiniz. Bu açıdan anahtarın açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yay değiştirme pilini çıkararak, takarak ve değiştirerek arızayı onarabilirsiniz. Güç açık olduğu halde kepenk hareket etmiyorsa kepenk tamir ve bakım servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Kepenk Arıza Servisi İstanbul

Kepenk Arıza Servisi İstanbul

Kepenk arıza servisi İstanbul kepenklerde oluşan her türlü sorunu çözmektedir. Otomatik kepenk arızasının iki ana türü vardır. Birincisi, kullanıcı hatasından kaynaklanan hasardır. Diğeri ise, eksik bir montaj hatasıdır. Otomatik kepenk arızalanırsa, önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır. Açma kapama sorunu için öncelikle uzaktan kumandayı ve pili kontrol etmeniz gerekmektedir. Uzaktan kumanda veya pil arızalıysa, bunun yerine yedek kumandayı deneyebilirsiniz. Elektrik, kontrolörle ilgili bakacağınız son yerdir. Bir elektrik kesintisi varsa, sorunun nedenini belirlemeli ve anahtarı kontrol etmelisiniz. Tüm kontrollerden sonra hala bir çözüm bulamadıysanız, kepenk tamiri servisinden yardım almalısınız.

Kepenk Arıza Çeşitleri

Nasıl kullandığınıza bağlı olarak kepengin performansı değişmektedir. Otomatik kepenkler, motorun aşırı ısınmasını önleyen termal bir sistemle donatılmıştır. Motorun ısıttığı ısıtma sistemi motoru kapatacak ve soğuyana kadar çalışmayacaktır. Motor çalışmazsa, bir saat kadar beklemeli ve sonra tekrar denemelisiniz. Genellikle bu sorun bir elektrik kesintisi sırasında ortaya çıkar. Ani yük akışı motorun yanmasına neden olabilir. Bir başka arıza nedeni, üretimde ısıtma sisteminin açılmadığı motorun aşırı ısınması ve ağır işçilikle yanmasıdır. Montaj hataları, gevşek kablolama veya yanlış kablolama nedeniyle motorun arızalanmasına neden olabilir. Son olasılık, motorun zamanının bitmiş olabileceğidir. Optimum koşullar altında kepenk motorunun ortalama ömrü 7 ila 10 yıl arasındadır. Bu tip sorunlarla karşılaşıldığı durumlarda ise kepenk tamir servisi İstanbul firmasından destek alınmalıdır.

Kepengin Hareket Etmemesi Durumu

Motor sesi geliyorsa ama elektrikli panjur yukarı aşağı hareket etmiyorsa, bunun nedeni, elektrikli kepengin çelik çubuğunun kırık veya yanlış hizalanmış olmasıdır.  Bir hata yaparsanız, motoru indirirken altına bir şey takılmış olsa bile, motoru indirmeye çalıştığınızda gidon kopacaktır. Sadece kullanımdan değil, montaj hatalarından dolayı da kepenkler zarar görebilir. Bu durumda elektrikli kepenk makara tertibatı montaj sırasında doğru oran ve ölçülerde monte edilmemiş demektir. Montaj sırasında sökülüp sabitlenirse çelik askı zarar görebilir veya kırılabilir. Bu durum çözülmezse, bu sorun sürekli olarak ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı kepenk tamiri servisi firması iletişime geçilmelidir.

Kepenk Kumanda Arızası

Otomatik uzaktan kumandalı kepenklerde en sık yapılan hatalardan biri kepenk kumandasının arızasıdır. Kontrolör arızasının birkaç nedeni vardır. Öncelikle elektrikli kepenk kumandasının pilinin hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekir. Kepengi kurduğunuzda iki adet uzaktan kumanda alırsınız. Bunlardan biri kullanım içindir, diğeri ise yedek içindir. Bu açıdan yedek kumandayı deneyerek, sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Eğer kepenk çalışmıyorsa alıcıda bir sorun vardır. Böyle bir durumda kepengin alıcının değişmesi gerekmektedir. Eğer kepenk çalışıyorsa kumandanızdaki pili değiştirmelisiniz, eğer çalışmıyorsa sorun pilde değil uzaktan kumandadadır. Genelde kusur alıcıdadır. Hasarlı alıcılar, çok yüksek akım nedeniyle dış hava koşullarından, gevşek bağlantı kabloları nedeniyle zayıf yalıtım ve sıcak alıcılardan kaynaklanır. Tüm bu sorunların çözümü için ise kepenk servisi İstanbul firmasına başvurmak gerekir.