Acil Kepenk Tamiri Hizmeti

Acil Kepenk Tamiri Hizmeti

Acil kepenk tamiri hizmeti sizlere kolaylık sağlar. Otomatik kepenk sisteminin bozulması çok sık rastlanılan bir durum değildir. Otomatik kepenkler, bir motor kuvveti ile dikme kanalları arasında dikey olarak hareket eden ve rulo şeklinde sarmal olarak toplanan hareketli bir tür kapıdır. Temel amacı güvenli bir şekilde kapanmasıdır. Verici, alıcı kartı kontrol ederek hareket sinyalleri gönderir ve uzaktan kumanda veya butonlar tarafından verilen komutlara göre çalışır. Otomatik kepenk, en son teknoloji geliştirme ve tam otomatik üretimi benimser. Opsiyonel ek fonksiyonlar eklemek için yeni elektronik sistem kullanılarak, müşteri ihtiyaçlarına göre otomatik kepenk fonksiyonu eklenebilir. Otomatik kepenk üretimi ağırlıklı olarak çelik otomatik kepenk, alüminyum otomatik kepenk ve galvanizli otomatik kepenk şeklindedir.

Kepenk Arızaları Nedir?

Genellikle iki tür otomatik kepenk arızası vardır. Biri kullanıcı hatasından kaynaklanan başarısızlık, diğeri ise eksik montaj hatasıdır. Otomatik kepenk arızası yaşıyorsanız, önce birkaç şeyi kontrol etmelisiniz. Açma ve kapama sorunları için öncelikle uzaktan kumandayı ve pillerini kontrol etmelisiniz. Uzaktan kumanda veya pil arızalı değilse, yedek bir uzaktan kumanda deneyebilirsiniz. Kontrollerden kaynaklanmayan otomatik kepenk arızalarında aramanız gereken son yer elektriktir. Mevcut bir elektrik kesintisi varsa, sorunun kaynağını bulmalı ve anahtarı kontrol etmelisiniz. Tüm kontrollerden sonra hala bir çözüm bulamadıysanız kepenk tamiri servislerinden yararlanabilirsiniz.

Kepenk Arıza Nedenleri

Otomatik kepenklerin motor arızaları aşağıdaki nedenlerden dolayı meydana gelebilir:

  • Ağırlıklı olarak kullanıcı hatası
  • Motor bileşenlerinin zamanla aşınması
  • Dişlilerin zamanla aşınması
  • Kayış sisteminin zamanla zarar görmesi
  • Oksijen kimyasal parçaları
  • Elektronik parçaların yanması
  • Aşırı yüklenme

Bu açıdan otomatik kepenk gibi sorunlarla karşılaşmamak için düzenli ürün bakımlarının yapılması, ürün servislerinin kullanılması ve değiştirilmesi gereken hasarlarda orijinal yedek parça ve aksesuarların kullanılması tavsiye edilir. Bu konuda ise kepenk tamir hizmeti size yardımcı olur.

Kepenk Bakımı

Otomatik kepenk sistemi sürekli olarak arızalanan bir sistem değildir. Ancak, kimi zaman kepenk serbest bırakılabilir ve hareket edemez. Bu gibi durumlarda motor çalışmaya devam eder ve bu da diğer çalışan bileşenlere zarar verebilir. Ek olarak, motorlar, alıcı etiketleri ve kontroller gibi elektronik kepenk bileşenleri korunmalı ve suya maruz kalmaya karşı korunmalıdır. Bu açıdan sektörün deneyimli kadrosuyla hizmet veren bir kepenk tamir servisi sorunu kısa sürede çözecektir.

Kepenkler ile ilgili sorunlar, kullanıcıların kepengi temizlemesinden kaynaklanabilir. Temizlik sırasında elektronik bileşenlerin üzerine su gelirse, bu durum hasara neden olabilir. Tersine, kapak yıkanmaz ve temizlenmezse düzgün hareket etmeyebilir. Plakalar arasında biriken toz zamanla çamurlaşarak çalışma sırasında gürültüye neden olur. Kepenkleri temizlerken yapılan bir diğer hata da panellerin arasına gres sürmektir. Bu açıdan zamanla, tozla temas eden yağ bulanıklaşır ve kepenge zarar verir. Bundan dolayı kepenk bakımının profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir.

Yorum Yap